Türkiye’nin En Kapsamlı Okul ve Eğitim Portalı

Tüm Özel Okullar, Devlet Okulları, Eğitim Kurumları ve Çocuk Eğitimi Hakkında Bilgi, Fikir Paylaşımı ve Yorum Sitesi

3 yaş ve altı sınıf anaokulu, kreşe giden çocuklar hakkında bilgi paylaşımı
Kullanıcı avatarı
Tasarım Fatma
3,5 yaşında oğlum sabah kalktığında okula gitmek istiyor fakat giyinmek için bahaneler seçiyor.Hiç bir kıyafet beğenmiyor.O olmaz bu olmaz giyinmicem örümcek adamlı pantolon buluyorum getiriyorum yok siyah olcak yok mavi olcak ne yapacağımı şaşırıyorum :oops:
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
Fatma yazdı:3,5 yaşında oğlum sabah kalktığında okula gitmek istiyor fakat giyinmek için bahaneler seçiyor.Hiç bir kıyafet beğenmiyor.O olmaz bu olmaz giyinmicem örümcek adamlı pantolon buluyorum getiriyorum yok siyah olcak yok mavi olcak ne yapacağımı şaşırıyorum :oops:
Miray da arasıra yapıyordu bunu engellemek için yatmadan önce birlikte seçiyoruz yarın ne giymek istersin diyorum ya da bunu mu bunu mu yarın giymek istersin diyorum. Seçtiği şey hava durumuna uymuyorsa yarın hava serin olacak bence üşürsün bunu giymeye ne dersin diyorum ya da seçtiğim kıyafete özendirmek için mavi tokalarınla bu kıyafet çok uyumlu olur vs diyorum. Bir kıyafet seçtim diyelim Miraycım bunun altına bu çorabı mı bu çorabı mı giymek istersin diyorum. Bazen külotlu çorap giymek istemiyor hava serinse mutlaka giymesi gerekiyorsa neden giymek istemiyorsun diyorum beli sıkıyor beli düşüyor vs dediklerine göre sen seç hangisiyle rahat ediyorsun gibi seçenek sunuyorum. Bazı kıyafetleri giymemek için diretiyordu nedenini sordum sınıf çok sıcak oluyor bununla terliyorum dedi, gerçekten sınıf kalabalık olduğundan nefesle bile ısınacak durumda ben gittiğimde bile terliyorum, onun seçiminin nedeninde haklı olduğu taraf olabilir. Çocuğun sesine de kulak vermek gerekebilir. Özetle kıyafet seçme işinde bir önceki günden karar verip nedenlerini de konuşursanız sabah sorun olmaz ;)
Kullanıcı avatarı
Tasarım Fatma
Hepsini deniyorum ama o uykudan uyanmak istemiyor sanırım ne desem ne yapsam olmuyor hepsini bende denedim de çoğu zaman ilgisini dağıtıyorum aa sokakta bak köpek var bakalım mı hemencik giyinelim yada Miraydan önce okula gidelim hadi biz . olalım şaklabanlık yapıyoruz yani sabah sabah ama çok sinir bozucu oluyor :lol: Arasıra oluyor artık her sabah değilde bakalım düzelir inşallah :roll: