1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yeni Başlık Açmadan Önce Mutlaka Okuyun!

Gönderilme zamanı: 29 Mar 2015, 15:15
gönderen editor
1-Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için forumun "Arama" özelliğini kullanmalıdırlar. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılmamalıdır. Konu açılırsa forum yöneticisi konuyu silebilir ya da benzer konularla birleştirebilir.

2-Konu başlığı açarken

"Yardım edin !"
"İmdat"
"Sizce ne yapmalıyım?"
"Allah aşkına okuyun"
"Kimse yokmu"

Tarzında konu başlıklarının açılmaması gerekmektedir.Konu başlığı içeriğinde ne olduğu hakkında bilgi veren şekilde olmalıdır.Belkide yardım istediğiniz konu hakkında bilgi sahibi olan biri başlığı bu şekilde gördüğünden içeriğine bakmayacak ve yardım edemeyecektir.

3-Konu başlığı

"ÇOCUĞUM ÖDEV YAPMIYOR"

şeklinde hepsi büyük harften oluşmamalıdır.

"Çocuğum ödev yapmıyor" şeklinde olmalıdır.

4-Konu başlığı
"Oğlum bilgisayar başından kalkmıyor napıcaaaaaam"

şeklinde konuşma diliyle olmamalıdır.

"Oğlum bilgisayar başından kalkmıyor, yardımcı olur musunuz?"

şeklinde Türkçe doğru yazım kurallarına uyulmalıdır.

5-Konu başlığı içeriğiyle uygun olmalıdır.O konuya katılım sağlayacak üyeler başlığa uygun şekilde paylaşımda bulunmalı örneğin kızıyla ilgili bir sorunundan bahseden annenin açtığı konu başlığı muhabbete çevrilip orada yemek tarifi verilmemelidir.Konu ile gerçekten ilgilenen bir katılımcı kendisine göre gereksiz yazışmaları okumak durumunda kalmamalıdır.Daha önceden tanışan ve sohbet etmek isteyen üyeler bu tip açtıkları konu başlıkları altında sohbet etmelidir.

6- İmla kurallarına dikkat edilmelidir.Yazacağı bir kelimede tereddütü olanlar
http://www.tdk.gov.tr
buradan doğru yazım şekline bakıp açacağı başlıkta o şekilde kullanmalıdır.

7-Başlıklarda
нα∂ι gєηçℓιк кσρ кσρ ♥
şeklinde Türkçe alfabede bulunmayan şekiller kullanılmamalıdır.Bunun nedeni google da bu konu başlığında arama yapan biri farklı karakterler şeklinde başlık açıldığı için sitemiz sıralamada görünmeyecektir ve sitemize ulaşıma engel olacaktır.

Tüm bu kurallara uymayan başlıklar ve içerikler forum yöneticisi ve moderatörler tarafından olması gerektiği şekilde haber verilmeksizin değiştirilebilir.Kurallara gerekli görüldüğünde yeni madde eklenebilir.