Türkiye’nin En Kapsamlı Okul ve Eğitim Portalı

Tüm Özel Okullar, Devlet Okulları, Eğitim Kurumları ve Çocuk Eğitimi Hakkında Bilgi, Fikir Paylaşımı ve Yorum Sitesi

Çocuğunuzun çok hoşunuza giden bir sorusu, sözü veya davranışını çocuğunuza özel bir başlık açıp not alabilirsiniz ;)
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
Miray:
-Anne Allah dünyada mı yaşıyor?
-Dünyayı dünyanın içinde bulunduğu uzayı da Allah yaratmıştır yani her yerdedir.
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
Miray: "Anne terleyince haber ver" dedi, dakika başı soruyor terledin mi terledin mi? :) sonunda terledim tamam dedim. Bir tane pet şişeyi süslemiş getirdi kapağını açıp bana tuttu "şimdi serinleyeceksin, bu benim icadım 'soğuk yaşatıcısı' pencereden rüzgarlı hava doldurdum içine terleyince serinlemen için" :idea:
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
12.06.2015

Miray:
-Anne dışarıda İstiklal Marşı'nı duyunca neden saygı duruşuna geçiyoruz?
-Bayrağımıza, vatanımıza, milletimize saygımızdan dolayı.
-Peki evde İstiklal Marşı'nı duyunca neden saygı duruşuna geçmiyoruz o zaman bence evde de saygı duruşuna geçelim. — mahcup hissediyor.
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
Miray:
-Anne oruç tutmak iyi bir şey mi kötü bir şey mi, neden oruç tutuyorsunuz?
-Survivor' da para ödülü kazanmak için bir süre aç kalıyorlar ya Allah da oruç tutanlara ödül olarak cenneti veriyor. Bize bütün yiyecekleri içecekleri Allah verdi o istediği zaman yiyebiliriz o şu zaman içinde yemeyin dediği zaman yemiyoruz. Ayrıca yemek bulamayan insanların halinden anlamış oluyoruz.
-En güzel ödül cennet.. :idea: Ben neden oruç tutmuyorum?
-Senin daha büyümen tamamlanmadı yemeklerini güzelce yiyip büyümen gerekiyor, bizim midemiz daha yaşlı olduğu için biraz dinlenmeye ihtiyacı oluyor seninki daha genç yorulmadı sen de büyüyünce oruç tutabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
Miray: -Cehennemde insanları yakacak olan melekler iyi melekler midir?
-Evet iyi meleklerdir, kötü insanları yakacaklar.
Miray: -Omuzlarımızda iyiliklerimizi kötülüklerimizi yazan melekler de iyidir dimi?
-Evet annecim iyidir. Sen bunları düşünme senin zaten günahın yok.
Miray: -Senin çok günahın var mıdır?
-Günaha girmemeye çalışıyorum, hırsızlık yapmıyorum, insanları öldürmüyorum, iyi şeyler yapmaya çalışıyorum.
Ceylin: -Ama her zaman namaz kılmıyorsun
-Evet onun için günaha giriyorum ama Allah günahlarımızı affetsin diye dua ediyorum. Bir kadın çok günahkarmış susuz bir köpeğe su verdiği için cennete gitmiş. Yaptıklarımız iyiliklerin karşılığında cennete girmemize sebep olacak birşey olabilir ama bunu ölünce öğrenebiliriz. Günahlarımızın affolması için dua etmeliyiz.
Miray: - Zaten Miraç günü günahlar affoluyor dimi? (Miraç kandilini kastediyor :) )
-Evet annecim Allah isterse eğer affeder.
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
05.09.2015

Miray'ın Angel Gerdjikov'un 2000 $ lık resmi için yorumu : Anne bu resmi almayalım ben sana daha güzelini yaparım :lol:
AngelGerdjikov.jpg
AngelGerdjikov.jpg (21.38 KiB) 1444 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
22.09.2015

Babaannelerinin evi civarındaki tüm sokak kedilerini tanıyor Ceylin ve Miray, hepsinin ayrı ismi var hepsini ayrı ayrı seviyorlar. Bir tanesi eksikmiş şuan. Bazı ülkelerde kedi, köpek yendiğini duymuş Miray endişeli endişeli sordu : Anne kurbanda kedi kesen olur mu?
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
25.12.2015

Miray:
-Anne kızlar futbol oynamaz mı?
-Oynar annecim istersen oynayabilirsin
-Tamam ben futbola gideyim o zaman ama sağa sola koşup topu yakalamaya çalışan kişi olmayayım, gol atan kişi olayım sadece 8-)