Türkiye’nin En Kapsamlı Okul ve Eğitim Portalı

Tüm Özel Okullar, Devlet Okulları, Eğitim Kurumları ve Çocuk Eğitimi Hakkında Bilgi, Fikir Paylaşımı ve Yorum Sitesi

Çocuğunuzun çok hoşunuza giden bir sorusu, sözü veya davranışını çocuğunuza özel bir başlık açıp not alabilirsiniz ;)
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
MiraySu1.jpg
MiraySu1.jpg (39.28 KiB) 25 kere görüntülendi
:ugeek: :idea: :ugeek: :idea: :ugeek:

11.12.2014

+Miraycım kalbim sıkıştı biraz izin verir misin?
- Nereye sıkıştı gösteeer

:lol:
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
MiraySu2.jpg
MiraySu2.jpg (39.55 KiB) 24 kere görüntülendi
15.12.2014

Miray'ın şeytan tırnağını kestim kıyametler koptu
+Anneee çabuk onu yerine yapıştır ben onunla oynuyordumm

:evil:
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
17.12.2014

Miray bir canavar ailesi çizdi boy boy sadece en küçük olanın ağzı burnu yok bu neden böyle dedim cevap :
"O annesinin karnında henüz tam oluşmamış, canavar olduğu için karın da dışarıda "

:P
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
22.12.2014

Miray hasta antibiyotiği bitince kontrole götürürüz diye konuşuyorduk.Miray:
+Bana hep şeker veren doktora mı gideceğiz?
-Evet
+Doktorlar hem şeker zararlı diyorlar hem kendileri neden veriyor?

:shock:
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
18.12.2014

Miray'ım Yerli Malı Şenliğinde Kiraz Ağacı oldu. Eve gelince söylediği şey "şiirimi unutabilir miyim artık?" :o
Miray Su Kiraz Ağacı 2.jpg
Miray Su Kiraz Ağacı 2.jpg (57.61 KiB) 23 kere görüntülendi
Miray Su Kiraz Ağacı 1.jpg
Miray Su Kiraz Ağacı 1.jpg (57.11 KiB) 23 kere görüntülendi

(Müdürümüz Filiz Hanımla)
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
24.01.2015

Miray’a uyan hadi okula karneni almaya gideceğiz dedim. "Karne ne demek" dedi. Okuldaki durumun, derslerindeki başarın, arkadaşlarınla uyumun, öğretmenlerinin söylediklerini uygulamanla ilgili durumunu bir kağıda yazıp verecek öğretmenin dedim. "Benim hepsi çok iyidir ben başarılıyım gidip alalım hadi" dedi 8-) :lol:

Resim
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
25.01.2015

Miray'a resmin hakkında çok güzel şeyler yazmışlar ressamlar da var 68 kişi beğenmiş dedim. 68 1100'den daha mı çok diyor gözü yükseklerde bu çocuğun 8-) :geek: :ugeek:
Miray Su Uçan Fil 2.jpg
Miray Su Uçan Fil 2.jpg (181.79 KiB) 22 kere görüntülendi
Miray Su Uçan Fil 1.jpg
Miray Su Uçan Fil 1.jpg (162.28 KiB) 22 kere görüntülendi

"Tuvaletini Oturarak Yapan, Yürüyedebilen, 2 Hortumlu Uçan Fil"

Pınar Çıkla Sarı, Uğuray Gül ve 111 kişi daha bunu beğendi.

Fatma Polat Ressam olacak bu kiz bak demedi deme prensesim akilli kuzum
25 Ocak, 19:21

Emine Kızılkaya Şimdilik ressam olma hevesinde bakalım değişmezse teyzesi
Mert Deniz Harika kızınızın ellerine sağlık.. Gayet yetenekli ...
26 Ocak, 11:09

Fazilet Topçuoğlu Süper, bol bol malzeme verin yönlendirmeyin, serbestçe çizsin...
26 Ocak, 11:09

Mert Deniz Çocuğa daha geniş yüzeyler yaratabilirsiniz..
26 Ocak, 11:10

Tülay Ayan Tokgöz Cok guzel yapmis afferim ona
26 Ocak, 11:11

Emine Kızılkaya Teşekkür ederiz Hiç sıkılmıyor saatlerce resim yapıyor değişik malzemeler kullanmak istiyor guaj boya al bana diye tutturdu başka ne çeşit boyalar var diyor cam boya aldırdı benden habersiz çay bardaklarını boyamış İnşallah bu isteği sürekli olur
26 Ocak, 11:13

Mert Deniz Büyük bir sanatçı yetişiyor Emine hanım haberiniz olsun ...
26 Ocak, 11:14

Emine Kızılkaya İnşallah ya görüşleriniz çok mutlu etti Mert Deniz
26 Ocak, 11:16

Sema Salihoglu Ogluma boya ve kagit yetistiremiyorum.. Kuru boya kesmiyor benim akriliklerimden istiyor. Firca ile boyayacakmis. 5 yasinda.. Kendim de hobi olarak resim yaptigimdan beraber calisiyoruz bazen.. Arada kalinca kagida basili boyama kitabi veriyorum. Bazen de duz kagida ciziyor. Dediginiz gibi benim de umudum bu merakinin korelmemesi... Evde muhtelif yerlere asiyoruz calismalarini motive oluyor
26 Ocak, 11:19

Sema Salihoglu Emine hanim bayildim hem esere bem de yaratici ismine... Ah o hayal gucunun yarisi bizlerde de olsa
26 Ocak, 11:20

Bilge Akon Minik kızınızın çok iyi bir hayal gücü var, istediği malzemeleri verin arkası su gibi akacaktır
26 Ocak, 11:21

Emine Kızılkaya Aynen biz de duvarlara asıyoruz Sema Salihoglu sürekli resim yapıyor hiç birinin de atılmasını istemiyor bir tanesi eksilse farkediyor. Benim resim koleksiyonuma dokunmayın diyor Evet yaratıcı bir isim uçunca yürümediği sanılmasın diye düşündü herhalde ee uçarken tuvaleti gelince de havada yapamaz diye düşünmüştür tuvalet önemli
26 Ocak, 11:21

Emine Kızılkaya Teşekkür ederiz inşallah Bilge Akon
26 Ocak, 11:22

Bilge Akon Arada kendi aranızda sergi açın
26 Ocak, 11:23

Mert Deniz Sema hanım çocukların psikomotor becerileri ve hayal Güçleri bu şekilde gelişiyor.. Ne yazık ki görsel sanatlar müzik ve beden eğitimi derslerinin kıymetini bilmiyoruZ..
26 Ocak, 11:23

Nurhan Bal Akçay Süper.koca yürekli küçük sanatçı benim ikizlerde bu halde.kağıt ve çeşit boyalar yetistiremiyoruz.mor güneş, kırmızı ağaçlar....çocuk resimlerine bayılıyorum
26 Ocak, 11:24

Emine Kızılkaya Büyük kızım da ilkokul üçe gidiyor şu ana kadar şarkı söylemek dışında bir şey yapmadılar müzik derslerinde o da dün piyano çalmak istiyorum dedi internetten nota dersleri , şarkı notalarını açtım 1 gecede istiklal marşını çalmaya başladı çocuk orgda. Okullarda bu derslere daha fazla önem verilse çok istekli çocuklar
26 Ocak, 11:26

Naim Pelivan çok güzel
26 Ocak, 11:26

Cumhure Yücebıyık Devam....bol çalışma.....yönlendirme....taktir...ödül.....ve.....neden olmasın küçük sanatçı olur bir ressam
26 Ocak, 11:28

Zühal Akçal
26 Ocak, 11:41

Ayşen Güngör Dalgıçoğlu Çook güzel.Serbest resme devam edin.Bol bol masal hikaye okuyarak resmetmesine zemin hazırlayın.
26 Ocak, 11:47

Osman Tuncer Kesinlikle yetenekli...Engel olmayın çalışma alanı yaratın devamlı yenimalzemeler verin yeter...O içinden gelenleri hayallerini remedecektir..Daha sonra bir ressamdan teknik öğrenmesini sağlayın bence...
26 Ocak, 11:48

Gülnaz Özkan Unutmaz O bulut mavisine ve boyanın dokusuna bayıldım. Ayrıca kontras renkleri nasıl güZel kullanmış.
Bu sitede gördüğüm en güzel ve özel resimlerden birisi oldu bu resim.
Küçük ressamın ellerinden öpüyorum.
26 Ocak, 11:52

Serap Güven Yönlendirmeyin . Sakın bu öyle olmaz . v.s gibi ikazlarda bulunmayın (örneğin gökyüzü illaki mavi olur . ya da yaprak yeşil olur gibi ikazlarda bulunmayın . ) bırakın hayal gücünü kullansın . Bol bol malzeme verin . ve takdir edin . arada ödüllendirin . Kolay gelsin . daha sonra o kendi yolunu bulacaktır . Yeterki soğumasın
26 Ocak, 11:51

Evşen Tan Çok güzel olmuş.sizin gibi annesi olduģu için de çok şanslı.10 yasindan once de kesinlikle kursa falan gondermeyin.boyama kitaplarini asla vermeyin
26 Ocak, 12:06

Emine Kızılkaya Masal kitaplarını da çok seviyor defalarca okuttuğu için sesli masal kitabı aldık dinlediği masalları ezberliyor. Bugün ablasıyla kendi masal kitaplarını yazacaklarını söylediler resimlerini Miray yapacak Ayşen Güngör Dalgıçoğlu
26 Ocak, 12:09

Emine Kızılkaya Serap Güven ben ikazda bulunmuyorum da dediğiniz gibi anneannesi baktı resme bu filin kanatları nerede hani nasıl uçuyor dedi o da hortumuyla uçuyor dedi müdahale ettirmez zaten
26 Ocak, 12:11

Serap Güven Süper
26 Ocak, 12:12

Emine Kızılkaya Gülnaz Özkan Unutmaz çok mutlu olduk Miraya da yorumlarınızı okudum ağzı kulaklarında

Evşen Tan Masal,şarkı resimlemek yaraticiligi gelistirir.

Emine Kızılkaya Evşen Tan Çok teşekkür ederiz zaten çizilmiş boş boyama kitaplarından çok hoşlanmıyor
26 Ocak, 12:13

Yasemin Karagöz Maşallah resime yönlendirmeniz tavsiyem
26 Ocak, 12:22

Cebriye Alkış çok çok iyi ..
26 Ocak, 13:41

Muhammed Işçimen 20 yaşmdaym ben çizemem
26 Ocak, 13:40

Emine Kızılkaya
26 Ocak, 13:51

Nilgün Işık Özkök Birakin istedigi gibi boyasin evinizin en guzel yerine asip onure edin
26 Ocak, 14:00

Güler Demirel Sebkektay ÇOCUKLARDA RESİM SANATI
(SANATÇI OLUNMAZ, SANATÇI DOĞULUR)
TUTUN ONUN ELLERİNDEN, HİÇ BIRAKMAYIN.
AMA KENDİ DÜNYALARINDA DA BIRAKIN KUŞLAR KADAR ÖZGÜR OLSUNLAR...

Bana ayrılan bu güzel köşemde resim sanatı ile alakalı hemen hemen her önemli noktayı siz değerli okuyucularımla paylaşmak istiyorum.
İşte tam da bu nedenle; Sevgili çocuklarımızın geleceğini önemli ölçüde etkileyecek olan varsa şayet içinde gönlünde "Resim aşkının" daha da depreşmesi ve iyi noktalara taşınabilmesi için bu yazım da izninizle bu konuya biraz yoğunlaşalım dedim.
Sanatın bütün dallarında olduğu gibi, resim sanatı da tamamen bilgi çizgisinde duygu, düşünce, ruhsal yaradılış, yaşanmışlık ve en önemlisi de yeteneği yakından ilgilendiren bir kavram, bir özverisel duruştur.
Bu duruşun arkasındaki yerimizi beğenip rahatlatabilmemiz için, mutlaka çok iyi bir hoşgörü ve anlayış eğitiminden geçmiş olmamız gerekmekte olup, evvela ruhumuzu özgür bırakmalıyız.
Çocuklarda resim yapabilme isteği içgüdüsel olarak daha çok 3 yaşlarında ortaya çıkar.
Bu tamamen çizgisel karalamalar şeklinde olup daha ileriki yaşlarda renklendirme isteği ve figüratif boyutlara taşınır. Çocuk resim yaparken, tamamen psikolojik duruşunu, aile içinde birlikte yaşadığı fertleri, aralarındaki sevgi bağlarını ve onu etkileyen olumsuzlukları resmetmek ister.
Yani o yaşlarda bir çocuğun resmine sadece bakmamak, onun ruhsal dünyasını anlamak adına incelemek gerekmektedir.
Bir çocuğun profesyonel olarak bir eğitmenden resim eğitimine başlama yaşı 6 ila 7 yaş arasında olmalıdır. Zira çocuk o yaşlarda çok dikkatli ve meraklı bir izleyici dir. Çizgilerin ve şekillerin doğru algılanması da ilk basamak olarak görsel aktiviteden geçer.
Yaradılış olarak her insanın bir yeteneği vardır. Ve bu yetenek eninde sonunda ortaya çıkar. Ama bu asla her insan resim yapabilir her insanın resme yeteneği var demek değildir tabii.
Bu müzik, dans, spor, tiyatro yada sadece el becerileri de olabilir.
Biz anne-babalara düşen en önemli görev çocuğumuzu yakından takibe alıp ilk önce neye eğilimi olduğunu hangi sosyal etkinliğin onu mutlu ettiğini çözebilmeye çalışmaktır. Diyelim ki çocuğumuz 7 yaşında sizce de resme yeteneği var hatta ailede yada sülalede de resimle yakından ilgilenen var (bu çok önemli genetik geçiş) ve resim eğitimi almak istiyor.
İŞTE ŞİMDİ, İŞİN EN ÖNEMLİ PARÇASI SİZİ İLGİLENDİRİYOR.
RESİM DERSİ ALAN ÇOCUĞUMUZA MUTLAKA YAPMAMIZ GEREKENLER.
Ders sonrası mutlaka ona zaman ayırarak o gün içerisinde neler çizdiğini ve neler öğrenebildiğini sıkmadan yumuşacık bir dille öğrenmeye çalışmalıyız. "Çünkü siz ona bu konuda zaman ayırırsanız yaptığı işin önemini kavrar."
Ne kadar yetenekli olduğunu ve bunun sadece bir başlangıç olduğunu eğer isterse zaman içerisinde çok daha güzel şeyler yapabileceğini anlatmalıyız. Fark ettirmeden ona sabır ve güven yüklemiş olursunuz…
Her çalışmayı mutlaka bir ikinci çalışma gelinceye kadar duvara asıp orada aile fertlerine sergileyerek övülerek övünmesine fırsat tanımalıyız. Çocuğunuza ayırdığınız bir zaman dilimi içinde sanat galerilerini ziyaret edebilir, isim yapmış ressamların eserlerini incelemesi için fırsat vermeliyiz.
RESİM DERSİ ALAN ÇOCUĞUMUZA KESİNLİKLE YAPMAMAMIZ GEREKENLER.
Hayalinizdeki resimden ve sahip olmak istediğiniz bir tablodan asla söz etmeyiniz.
"Bu durumda sizin değil onun ufku, hayalleri önemlidir. Sizin hayallerinizi öğrenen bir çocuk size verdiği değerden dolayı kendi hayallerinden çok çabuk vaz geçerek kendi dünyasında karmaşa yaşayabilir".
Onu asla, geçmişte yaşamış yada yaşayan bir ressama benzetip onun adıyla hitap etmeyiniz.
"O ressamı mutlaka araştırarak, kendisini onun yerine yerleştirmek ister etkilenerek ikilemde kalır ve kafası karışır".
O size" ne resmi yapmamı isterdin" demedikten sonra ona sipariş vermeyiniz.
"Kendisini hazır ve yeterli hissetmeyen birinden bir talepte bulunursanız yaptığı işten zevk almasına engel olursunuz.
Kullanacağı renkler konusunda onu yönlendirip yaptığı resimleri asla ev dekarasyonu ile uydurmaya çalışmayınız. Resimde renk tamamen psikolojik bir kavramdır. Çocuğun ruhsal dünyasına hücum ederseniz şayet resim yapabilme yeteneğini olumsuz etkilersiniz…
Hiç yapmamanız gereken bir şey de varsa o da çocuğunuzun yaptığı eserlerin maddesel değerlerini kendisiyle veya üçüncü bir şahısla tartışmamaktır. Kendisine, onun emek vererek ortaya çıkardığı resmin ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu vurgulamak gereklidir.
.
Kendisi yanınızdayken, onunla veya başkasıyla malzeme fiyatları ve resim giderlerinin fiyat tutarları hakkında olumsuz yorumlarda bulunmayınız.
Üzerinde çalıştığı resmin, bitip bitmediği ile ilgili bilgi almaya çalışmayınız.
Ne kadar da hızlı çalışıyorsun diye övünerek çocuğu etkilemeyiniz.
Zira, çabuk yapabilmek için dikkatini tam anlamıyla konusuna yoğunlaştıramaz.
" İyi bir netice için, zaman vermek zorundayız."
Sanat gönüllerde, yüreklerde sulanmayı bekleyen ve nadir bulunan bir çiçeğin tohumudur.
Onu ya sular yeşertir yetiştirir büyütürsünüz; yada görmezlikten gelir ebediyen kurutursunuz. Eğer çocuğunuzda gerçekten bir yetenek varsa ve heves ediyor, geliştirmek istiyorsa ne mutlu size.
Yüreğine dokunmadan tutun ellerinden ve hiç bırakmayın. Ama; kendi dünyasında bırakın kuşlar kadar özgür olsunlar… Biliyorsunuz, sanatçı olunmaz, sanatçı DOĞULUR.
26 Ocak, 14:06

Güler Demirel Sebkektay işte size en güzel açıklama emine hanım cım dikkatlice okuyun hatta kopyalayın sadece takip edin ve uygulayın annelere büyük işdüşüyor
26 Ocak, 14:08

Emine Kızılkaya Detaylı bilgi için çok teşekkür ederimm Güler Demirel Sebkektay .
26 Ocak, 14:20

Cebriye Alkış Cocukların dışarıdan müdahalesiz ozgün yaratımlarını inanılmaz buluyorum dikkate alınmalı bir karma çocuk sergisi iyi olurdu
26 Ocak, 14:23

Sema Salihoglu Guler hanim gercekten cok tesekkurler.... Cok faydali bir yazi...
26 Ocak, 14:29

Güler Demirel Sebkektay rica ederim emine hanım bizler bu duyarlılıktan mahrum büyüdük keşke bizimde büyüklerimiz de bilinçli olsaydı böyle duyarlı anneleri gördükçe mutlu oluyorum bizlerin bir faydası olursa ne mutlu
26 Ocak, 14:33

Gülen Ökten Artıkaslan Çocuğunuza bol malzeme ve özgür çalışma ortamı hazırlayın. Yaptığı resmi sakın eleştirmeyin ve karışmayın Hatta resim bittikten sonra ona neler yaptığını sorun ve resmin arkasına anlattıklarını yazın ve odasının en güzel yerine asın..Ben 23 sene ana sınıfı öğretmenliği yaptım.. Bu yaşlardaki çocuklara resim öğretilmez. sadece resim yapmaları için güzel bir ortam hazırlanır..kaliteli resim malzemeleri konur..Yaptıkları resimler sanat eseridir bu yaştaki çocukların değer verin sadece ilkokula başladıktan bir kaç yıl sonra resim kursuna gönderebilirsiniz...Başarılar diliyorum öpüyorum Mirayı
26 Ocak, 14:34

Emine Kızılkaya Teşekkür ederiz Gülen Ökten Artıkaslan
26 Ocak, 14:36

Sema Salihoglu Yazinizi, isminizi de zikrederek sayfamda paylastim Guler Demirel hanim... Sagolun tekrar
26 Ocak, 14:38

Mualla Özdemir Çok yetenekli yaşına göre yaptığı resim çok güzel..Yolu ve şansı açık olsun.. Sevgilerimle..
26 Ocak, 14:52

Emine Kızılkaya Çok teşekkür ederiz Mualla Özdemir bizden de sevgiler..
26 Ocak, 14:53

Cebriye Alkış Fırça darbelerine baktığımda sürrealist yorumlar görüyorum filin içindeki çocuk örneğin
26 Ocak, 14:56

Emine Kızılkaya O benim de dikkatimi çekti Cebriye Alkış
26 Ocak, 14:57

Cebriye Alkış Çocuklar harika fili yorumlaması çizgisel olması yanda duran dudaklar alltaki fırçalarin içinde kendiliğinden oluşan şekiller inanılmaz
26 Ocak, 14:59

Cebriye Alkış çok sevdim ve paylaştım izninizle
26 Ocak, 15:05

Şefika Şafak Gören yetenekli bir çocuk olmalı çuk güzel.
26 Ocak, 15:05

Sevim Demirel
26 Ocak, 15:29

Sergülen Onan Dervişoğlu Harika..çocuk özgün görüşü ve zengin dünyası ile en büyük ressamdır...
26 Ocak, 15:43

Bulent Savkin Hayal gücü yüksek renkleri güzel kullanıyor yaşına göre de çizgiler çok çok iyi daha ne olsun bu çocuk ressam zaten kutlarım
26 Ocak, 15:51

Emine Kızılkaya Teşekkür ederiz Bulent Savkin
26 Ocak, 15:55

Yalçın Balköse Kendine göre bir yol bulmuş, zamanla çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum.
26 Ocak, 15:56

Emine Kızılkaya İnşallah Yalçın Bey
26 Ocak, 19:26

Emine Doganci Büyük bir yetenek, tebrik ederim. Başarılar
26 Ocak, 23:15

Emine Kızılkaya Teşekkür ederiz Emine Doganci
26 Ocak, 23:15

Doğan Can Bu yaşta önce farklı ve ilginç konularda film ,çizim ,kitap ,bilimsel yazı veya oyun ile beynine veriler eklense iyi olur belli yaştan sonra karakalem ile deneye deneye iyi şeyler ortaya çıkarabilir
26 Ocak, 23:25

Doğan Can Belki böyle güzel çizimler ilham verebilir
26 Ocak, 23:30

Tayfun Akçiçek merhaba Emine Kızılkaya ben Tayfun Akçiçek ben ve hocam bu yastan bunu cizen 5 ys alti çocuk cizmisse cok güzel olmus ellerine sağlık muhteşem
26 Ocak, 23:37

TC Ferda Alay 5 yaş için çok iyi bir yeterlilik emine hanım,hayal gücü çok kuvveyli bence,doğrumu? renklerdeki uyumu çook beğendim ayrıca pratikliği olan yana bu yönü dahada gelişmişlik gösterecek bir yetenek ,başka çizimlerini de paylaşırsanız yine yorumlayabilirim.Ama bu meleği işin ehlinde değerlendiriniz bence..
26 Ocak, 23:47

Aynur Işıktaş 5 yaş için renk kullanımı harika.... Yönlendirilmeli bence... Yani eğitim almalı..... Kurs filan gibi....
27 Ocak, 00:49

Painter Nevin Özdal Tezcan 5 yaş için süper yetenekli ilerisi için başarılar diliyorum sevgiler..
27 Ocak, 02:43

Irfan Caki Bence 2 hortumlu değil. Birisi filin dişi.
27 Ocak, 09:56

Emine Kızılkaya Herkese teşekkürler, İrfan Bey Miray böyle yorumlamış herkes istediği şeye benzetebilir
27 Ocak, 10:31

Muj Gan Müthiş elinden fırça düşmesin...
27 Ocak, 10:34

Öznur Sarılanlar harika olmuş resmin çok güzel gözlerindeki ışıltı dahada güzel hayatın boyunca hep böyle parıldasın canım benim güzel ressamımız :))
5 Şubat, 15:37

Emine Kızılkaya Çok teşekkür ederiz Öznur öğretmenimiz :idea:

Resim
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
04.03.2015

Mirayın parmak boya ile yaptığı "Gülen yüz" ve "Köyde yaşayan mavi küpeli 3 boyutlu deve" adını verdiği çalışması :arrow: :ugeek:
Miray Su Gülen Yüz.jpg
Miray Su Gülen Yüz.jpg (190.66 KiB) 21 kere görüntülendi
Miray Su Küpeli Deve.jpg
Miray Su Küpeli Deve.jpg (177.51 KiB) 21 kere görüntülendi

Ayşe Bayyiğit, Sude Arık, Ayşegül Şen ve 30 diğer kişi bunu beğendi.

Elif Kebabçı Çok şirin olmuş ellerine sağlık cimcime ;))
4 Mart, 21:13

Emine Kızılkaya Teşekkür ederiz
4 Mart, 21:17

Fatma Polat Minik ama kocaman yetenekli ressamimiz bizim caniminici kuzum harika olmus
6 Mart, 00:20

Emine Kızılkaya Sen hiç gördün mü 6 ayaklı bir deve Picasso tarzında çalışıyor, teşekkür ederiz teyzesi
6 Mart, 12:42

Fatma Polat vallahi billahi görmedim inanılmaz güzel Picassoyu geçecek demedi deme
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
15.04.2015

Televizyonda insanların Allah korkusu olması şart diye bir konuşma geçiyordu. Miray:
-Anne Allah'tan neden korkmamız gerekiyor?

Çocuğa hep Allah'ı seviyoruz diye aşıladık normal tabi :idea: ;)