Türkiye’nin En Kapsamlı Okul ve Eğitim Portalı

Tüm Özel Okullar, Devlet Okulları, Eğitim Kurumları ve Çocuk Eğitimi Hakkında Bilgi, Fikir Paylaşımı ve Yorum Sitesi

ÖZEL FATOŞ NURCAN ABLA ANAOKULU hakkında bilgi, fikir paylaşımı ve yorumlar..
Tasarım pınarsarı
Kızım Naz 3,5 yaşındayken okul öncesi eğitimine bu okulda başlamış oldu. Çevremizdeki bir kaç tanıdığımızın tavsiyesi üzerine ilk görüşmeyi okul müdüresi Nurcan hanımla yaptık.. Bizi tatmin eden bir görüşme olmuştu.. Kızımı ilk bir hafta sabah götürüp iki saat sonunda alıyordum. Daha sonra öğleye kadar kalmaya başladı. Bende okulun bahçesinde onu bekliyordum.. Alışma sürecimizde hiçbir zorlama durumunda bulunmadan çocuk istediği şeyleri yapıyordu. En ufak huzursuzlukta da annesinin bahçede olduğunu biliyor olması işleri öğretmenler adına kolaylaştırıyordu. Naz bu konuda hiçbir sıkıntı yaşatmadı bana, bir hafta sonunda yarım gün olarak eğitimine başladı... Bizim başladığımız dönem yeni taşındıkları daha büyük olan yerlerinde eğitime başladılar.. Önceki yerleri buradan daha küçüktü..İlk zamanlar çok sıkıntı olmadan gidip geldik. Yarım gün olduğu için sabah gidiyor, öğlen dönüyorduk. Yarım dönem böyle geçtikten sonra kalan yarım dönemide tam gün olarak devam ettirmeye karar verdik. Fakat daha büyük bir yere geçmelerinden dolayı çok öğrenci kaydı almaya başladılar.. Her gittiğimde sınıf sayısının fazlalığı dikkatimi çekiyordu. Her sınıfa bir öğretmen ve bir yardımcı öğretmen bakıyordu. Bu olay beni rahatsız edince daha kontrolcü olmaya başladım. Öğrenci fazlalığından dolayı bir sürü ihmal gördüm. Öğretmenine bu konuyla ilgili rahatsızlığımı söyleyince sessiz kalıyor.. Kalabalık olmalarından dolayı bir sıkıntı yaşamadıklarını anlatıyordu. Birgün veli toplantısı yapıldı. Okul müdüresini OKULDA BULAMADIĞIMIZDAN dolayı toplantıda konuşuruz diye düşündük eşimle.. Aileler geldi genel şeylerden konuşulmaya başlandı. Herkes halinden çok memnun görünüyordu.. Biz laf alıp konuşmaya başlamadan bir veli öğrenci fazlalığı konusunu açtı ve hiç hoş olmayan bir uslupla cevap aldı. Bizim eşimle ağzımız açık kaldı. O dönemi tamamlamadan kızımızı o okuldan aldık.
Kullanıcı avatarı
Tasarım Emine
Pınarcım Naz'ın doğum günü için Fatoş Nurcan Abla Anaokulu'na gelmiştik biz de bahçede kutlama yapılmıştı bak fotoğrafını buldum Ceylin'in web sitesinden :lol:
Resim
O zaman Ceylin okula başlamamıştı Nurcan Hanım'ın okulun idarecisi olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Kızımı seneye buraya gönderebilirim biraz bilgi verir misiniz demiştim. Kadın göndereceğin zaman gel deyip beni dövmekten beter etmişti :lol: Masada burnu akan bi çocuk vardı ağzına giriyordu akanlar öğretmenler oralı değildi kalabalıktan farketmedikleri belliydi. Bir de parti için şişen oyuncak vardı içine bütün çocuklar doluştu birbirini ezen ezene bağırış :!: Bir de öğretmenlere temizlik yaptırdıklarını duymuştum şimdi ilkokul kısmı da açılmış hademe almışlardır herhalde :lol: Yani gönderen ne için gönderir aklım almıyor ;)

Resim