Türkiye’nin En Kapsamlı Okul ve Eğitim Portalı

Tüm Özel Okullar, Devlet Okulları, Eğitim Kurumları ve Çocuk Eğitimi Hakkında Bilgi, Fikir Paylaşımı ve Yorum Sitesi

Eğitimle ilgili makale, bilgi paylaşımı ve önerilerde bulunabileceğiniz bölüm
Kullanıcı avatarı
Tasarım Muallime
Lise ve üniversite öğrencileri için en büyük sorunlardan biri staj yapacak yer bulamama. Herkes bir tanıdık bulma uğraşında çünkü kapısını çalarak burada staj yapabilir miyim diyerek bir yerde staj yapma imkanı sıfır gibi. Öğretmenler tanıdıkları kurumlara aylar öncesinden gözde öğrencilerini yerleştirebiliyorlar, diğerler öğrencilerin ellerine birkaç kurum adı veriliyor haydi dolaşıp şansınızı deneyin deniyor. Bunun yanında kurumları arayıp bizim oğlan bu yaz senin yanında dursun işi öğrensin diyenler de cabası. Bazıları gerçekten stajda tecrübe edinme peşinde bazıları laf olsun diye imza atsanız yeterli der. Öğretmenler dolaşıp kurumları bizim çocuk nasıl diye bilgi ister. Bu başlık altında staj yapacak yer arayanlar ve stajyer arayan kurumlar yazarsa birilerine faydalı olur diye umuyorum :arrow:
Tasarım zeliha
Bir arkadaşımın kızı Ege Üniversitesi'nde kimya bölümünde okuyor. Bu alanda İzmir'de staj yapabileceği yer önerisi olan var mı?