Türkiye’nin En Kapsamlı Okul ve Eğitim Portalı

Tüm Özel Okullar, Devlet Okulları, Eğitim Kurumları ve Çocuk Eğitimi Hakkında Bilgi, Fikir Paylaşımı ve Yorum Sitesi

Okulum.org üyelerinin uymakla zorunlu olduğu kurallar
Tasarım okuladmin
#1
Bu site veli, öğrenci ve öğretmenlere bulundukları eğitim kurumu ve okullarda yaşadıkları tecrübeleri paylaşmalarına olanak sağlamak, yeni okul arayışlarında kaliteli ve tercihlerine uygun okulları bulmalarına yardımcı olmak, çocuk eğitimi konusunda her türlü bilgi ve tecrübe paylaşımına zemin hazırlamak amacıyla kurulmuştur.

Forum Kuralları

1-Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı http://www.okulum.org (bundan sonraki kurallarda okulum.org olarak adlandırılacak) ve yöneticileri hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2-T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.

3- Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, okulum.org sahip ve yöneticileri sorumlu tutulamazlar.

4- Forumda rahatsızlık verme ihtimali bulunan ya da ceza vermek üzere araştırma yapılan kişilerin özel mesajları her zaman okulum.org yöneticileri tarafından haber vermeksizin okunabilir.

5-İmzada site reklamı yapmak, imzada mail adresi vermek, aşırı büyük fontla imzaya yazı yazmak, imzaya aşırı büyük resim eklemek yasaktır.

6- Forum üyeleri; 3. şahıslara, kişilere, kurumlara hakaret içeren yazışma içinde bulunamazlar. Forumda fikirler tartışmaya açıktır, üyelerin kişilikleri, karakterleri, özelleri değildir. Hakaret içeren mesajlar, diğer kullanıcılara saldırı içeren mesajlar, küfürlü, pornografik mesajlar haber verilerek veya haber verilmeksizin silinebilir. Hakaret olup olmadığı muğlak kelimelerde, söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir okulum.org yönetiminindir. Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecek ve yazan üyeye ceza uygulanacaktır. Küfür veya hakaretlerin sansürlenerek yazılması da bu duruma dahildir. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesi durumunda, ilk kimin başlattığına bakılmaksızın olaya karışan tüm üyelere madde 19' a göre davranılacaktır.

7- Kullanıcıların paylaşımları genel ahlak kurallarına uygun olmalı, toplumsal ahlakın kabul edemeyeceği kelime ve içerik taşımamalıdır. Forumda namahrem ve aşırı derecede özel konuların konuşulması kesinlikle yasaktır.

8- Hesabı silinen veya uyarılan kişilerle ilgili olarak forumda başlık açılamaz. Kurallara uymayan kullanıcılar ile ilgili forumda şikayet ya da uyarı yapılamaz. Bu tür uyarı ya da şikayetler için forum yöneticisi ile iletişime geçilmelidir.

9- Siyaset, politika, her türlü propaganda mesajı vs. içeren konular ve başka konuları bu platforma çekmek yasaktır. Bu konular forum dahilinde kısa sürede ateşli tartışmalara neden olmakta ve kullanıcıların huzurunu kaçırdığı gibi forum yönetimini de zor durumda bırakmaktadır. Bu nedenle, sorun çıkarma potansiyeli olan bu tür mesajlar yöneticiler tarafından direkt olarak silinecektir. Sürekli benzer konularda boy gösteren üyelere gerekli görüldüğü takdirde ceza verilecektir.

10- Yasadışı içerik içeren, crack, warez vs. gibi içerik içeren mesajlar okulum.org forumunda yazılamaz.

11- Bir forum konusu kapatıldıysa ya da yöneticiler tarafından herhangi bir şekilde kapatıldığı ilan edildiyse veya silindiyse o konuya devam edilemez, aynı konuda yeni bir forum konusu açılamaz. Daha önceden açılmış başka başlıklar altında kapatılan konu devam ettirilemez.

12- Forum katılımcıları, tartışmalarda zıt fikirleri bile savunuyor olsalar da saygılı bir üslup kullanmak zorundadır. Saygı sınırını aşan üslup ve söylemlere forum yöneticisi tarafından uyarı yapılacak, gerekirse tartışmaya sebep olacak bu mesajlar silinecektir. Forum yöneticisi huzursuzluğa neden olabileceğini düşündüğü bir mesajı haber vermeksizin silebilir.

13- Kullanıcılar paylaştıkları bilgilerin güvenilirliği açısından sorumludur. Bu sorumluluk çercevesinde kişisel düşünceler paylaşılırken yanılma payı bırakılmalı, alıntı yapılan bilgilerin kaynağı ve yazar adı belirtilmelidir.

14- Bariz reklam amaçlı mesajlar, belli bir fikri empoze etme amaçlı tekrarlanan mesajlar silinecektir.

15- Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için forumun "Arama" özelliğini kullanmalıdırlar. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılmamalıdır. Konu açılırsa forum yöneticisi konuyu ilgili yere taşıyabilir, kilitleyebilir ya da silebilir.

16- Forum kuralları gerekli görüldüğü taktirde yönetim tarafından kullanıcılara haber verilmeden değiştirilebilir. Buna hiçbir kullanıcının karşı çıkma gibi bir tutumu söz konusu olamaz. Buradaki kurallar sadece bir kereliğine okunması için değil, sürekli takip edilmesi ve düzenin sağlanması için süresiz konulmuştur.

17-Ceza alan forum üyelerinin başka bir isimle üyelik almaları yasaktır.

18-Üyelik iptali isteminde yönetim onayı gerekmektedir.Üyeliğin iptal edilip edilmemesi yönetimin kararına bağlıdır.

19- Yukarıdaki maddelere uymayan katılımcılar forum yöneticisi tarafından uyarı alırlar.Uyarıya rağmen aynı üslup ve tartışma devam ettiği takdirde ilgili katılımcı, forum yöneticisi tarafından forumdan süreli olarak uzaklaştırlır. Aynı üye ve/veya üyeler aynı konuda benzer üslup ve tartışma içine girerlerse sınırsız men cezası alacaktır. 3 uyarı alan üye 1 hafta ile 1 ay arası yönetim kararı ile uzaklaştırma cezası alacak , uyarı sayısı 10 a ulaşan üyenin üyeliği iptal edilecektir.Gönderdiği mesajdaki uygunsuzluğa göre yönetim kişilerin üyeliğini uyarıda bulunmaksızın derhal iptal edebilir ya da foruma girişi sınırsız engellenebilir.


Okulum.org forumlarına üye olan tüm kullanıcılar bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.________________________________________Forum Yöneticisinin Görev ve Yetkileri :

1- Forum Yöneticisinin amacı, forum kurallarının uygulanmasını sağlamak, kuralların dışına çıkan üyelere ve konulara müdahale etmektir.

2- Forum Yöneticisi, yazılan yazının, konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı haber verilerek veya verilmeksizin uygun bölüme aktarır/taşır veya silerler. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açıldığı takdirde forum yöneticisi o konuyu silmeye yetkilidir.

3- Forumda dini, siyasi içerikli yazılar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazılar, hakaret benzeri yazılar yazıldığında, aynı şekilde başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazıldığında, kişisel tartışma içine girildiğinde, bu tip mesajlara uyarı verilebilir, hakaret içeren sözcükler sansürlenebilir. Konu devam ederse kilitlenebilir, silinebilir.

4- Yukarıdaki ihlalleri yapan ve ikaz edilen üyeler aynı davranışta bulunmaya devam ettiklerinde Forum Yöneticisi üyenin uzaklaştırılmasına ya da süresiz men etme yetkisine sahiptir.

5- Forum Yöneticisi forumun düzenini korumak, forumun içeriğini güncel tutmak, hatalı ya da birden fazla açılmış başlıkları mesajları düzeltmek, üyeler arasında çıkabilecek tartışma ve anlaşmazlıkları büyümeden önlemek, forumun genel huzurunu sağlamaktan sorumludur.

6- Konu başlıkları konunun içeriğini belirtecek şekilde olmalıdır. Forum yöneticisi ; "Mutlaka okuyun.", "Merak ediyorum.", "Sizce hangisi?" gibi konu içeriği hakkında açıklayıcı bilgi barındırmayan konu başlıklarının ait olduğu mesaj sahiplerini, başlıklarını değiştirmeleri için uyarma veya başlıkları uyarmaksızın değiştirme hakkına sahiptir.

7- Okulum.org yönetimini, forum yöneticilerini ya da kullanıcılarımızı yasal olarak zorda bırakacak her türlü mesaj, herhangi bir açıklama yapılmaksızın silinebilir.

8- Yöneticiler, mesajları silmekte şahsi görüşlerine göre değil, sizlerin de siteye kayıt olurken onay verdiğiniz kullanım kurallarına göre hareket ederler.

Forum Yöneticisi: Emine
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]